Staff Directory

OFFICE STAFF
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
Office Cavaletto, Rosa Office Manager 2001
Office Dixon, La'Steveia Assistant Principal 2030
Office Fleisher, Lourdes Office Assistant 2003
Office Granger, Denise Principal 2040
Health Office Jones, Sheri School Health Nurse 2004
Itinerant Rademacher, Dawn District Nurse 4085
SUPPORT STAFF
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
intervention spaces Ashlock, Emily Curriculum Specialist --
Itinerant Cuellar, Carmelita Youth Outreach Worker  
Gold Room Gasperoni, Becca CALM Counselor 2046
Custodian Office Gonzalez, Octavio Night Custodian 2060
Garden Horney, Breckee Garden Educator --
Custodian Office Mera, Daniel Head Custodian 2060
Resource Room Miller, Maria MTSS Specialist  
intervention spaces Saunders, Bee Interventionist --
Library Szumski, Linda School Librarian 2027
intervention spaces Welsh, Colleen Interventionist --
auditorium Wilson, Laura RAP Supervisor --
Resource Room Zanke, Jennifer Literacy Coach 2039
Cafeteria Rotating Staff  
Gold Room OPEN Family Liaison  
intervention spaces OPEN AmeriCorps ELA Tutor --
intervention spaces OPEN AmeriCorps Math Tutor --
TEACHERS
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
PB Alegria, Whitney 5th grade 2047
4 Angelopoulos, Ali 1st grade 2008
PD Baron, Kim 3rd grade 2015
12 Berg, Bridget 3rd grade 2036
19 Blue, Jaclyn (Jackie) 6 grade GATE 2024
KC Bobadilla, Ericka Kindergarten 2025
21 Cantu, Katherine (Kaye) 6th grade 2041
10 Chin, Bettina 3rd grade 2018
KA Esparza, Isabel TK 2005
9 Frausto, Raquel 4th grade 2033
5 Garcia, Caitlin (Caitie) 4th grade  
PA Greenberg, Ken SpEd, upper grades 2022
24 Griffith, Jennifer (Jen) 5th grade GATE 2022
PC Grosch, Heather 3rd grade GATE 2020
Art Room Lashua, Andrea Art 2037
3 Llewellyn, Meredith 1st grade 2022
1 Lusk, Nancy 1st grade 2010
STEM Lab Mack, Justin STEM 2016
23 Malone, Skylar 23  
7 McBurnie, Heather 2nd grade 2011
2 Mortensen, Elizabeth Kindergarten 2006
PE Neushul, Catherine (Cathy) 4th/5th grade GATE 2017
25 O'Loughlin, Gizelle 5th grade  
22 Riley, Michael 6th grade 2026
KC Rivera, Maria SpEd, lower grades 2029
KB Slotnick-Lastrico, Karen Kindergarten 2007
11 Stump, Anna 4th grade 2019
Field Vargas, Victor PE 2044
8 Volz, Heather 2nd grade 2014
20 Vong, Cynthia Music 2032
6 White, Tammi 2nd grade 2013
Special Education Staff
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
Itinerant Harrison, Bailey Occupational Therapist --
Itinerant Holland, Chris Adaptive PE Teacher --
Speech Room Jones, Emily Speech & Language Pathologist 2049
Psych Office Kanold, Jaclyn School Psychologist 2035
Itinerant Osborn, Chris Behavior Specialist --
Paraeducators
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
Gold Room Camarillo, Agustin SpEd Paraeducator --
PA Carrera, Paul SpEd Paraeducator --
Gold Room Cruz, Maria SpEd Paraeducator --
TK/Kindergarten Gaytan, Fernanda GenEd Paraeducator --
1st/2nd grades Gonzalez, Luke GenEd Paraeducator --
5th/6th grades Jimenez, Anthony GenEd Paraeducator --
Gold Room Martinez, Jocelyn SpEd Paraeducator --
PA Root, Beth SpEd Paraeducator --
3rd/4th grades Silva-Garcia, Julieta GenEd Paraeducator --
Playground Supervisors
Room Name [linked to email] Position Phone Ext
Playground Arias, Maria Playground Supervisor --
Playground Arias, Omar Playground Supervisor --
Playground Mueting, Mary (Peg) Playground Supervisor --
Playground Sanchez, Marleny Playground Supervisor --
Playground Thomas, Buffy Playground Supervisor --